. . . . . . . .
                     
 
Üretim
Orhangazi Fabrika
Akhisar Fabrika
 

ZEYTİN ve ZEYTiNYAĞI ÜRETiMiZ

Yeşil Zeytin
Akhisar ve yöresine has yeşil kırma zeytin. Bu ürünümüz domat veya Edremit tipi zeytinden kimi yerde çekiçte yunanlıların çaçiste dedikleri bir çeşittir. Çizik zeytinden farkı etin çekirdekten daha kolay ve çabuk ayrılması.
Çizik zeytin Edremit tipi pembe çizik zeytin de doğal ortamda üretilir.

Akisar Tesisleri  
Lezzet ustasından siyah ve yeşil zeytin.  

Siyah Zeytin
Siyah zeytinimiz Ocak/Şubat aylarında sele zeytini kaya tuzuyla yapılan buruşuk ve az tuzlu olan zeytinin ömrü kısa olduğu için sadece iki ay içerisinde satılır.
Bir diğer siyah zeytin çesidimiz siyah yağlı zeytinden ondört kiloluk tenekelerde az tuz, sirke ile beş, altı ay çevirerek yaptığımız teneke çevirme zeytini hafif acımsı olup bu tür zeytinden hoşlananlar için idealdir.
Zeytinyağı
Zeytinyağını ağaç üzerinde elle veya sırık yardımıyla toplanan zeytinler aynı gün içersinde sulu baskı, taş sızması colt pres olarak adlandırılan fabrikalarda çıkarılarak sizlere sunuyoruz.Tabi ki bununlada iş bitmiyor asit oranı azami 0 9 dizeme kadar olması ve lezzetli kültürümüze uygun olması gerekir. Fabrikada paslanmaz çelikten yapılmış güyümlerle taşınan zeytinyağı yine aynı malzemeden yapılan tanklarda dinlendiriliyor. Daha sonra pamuk filtreden geçirilerek içinde hiçbir tortu ve posa bırakılmadan sizlere sunuyoruz. Böylece serin ortamda iki yıl boyunca güvenle saklayabileceğiniz bir hale gelmiş oluyor. Müessesemizde mevcut olan hiçbir üründe yardımcı katkı maddesi bulunmamakla birlikte doğal ve hijyenik ortamlarda üretilmektedir.     
       
     
      Tümhakları saklıdır.İzinsiz bilgi belge ve fotoğraf kaopyalanması yasaktır. Copyright 2010 Alan Zeytincili Sanayi Tic. Ltd. Şti.   Artova Tanıtım ve Tasarım Hizmetleri